Aktualności

2018/05/22, Piaty rok Kampanii Rowerowy Maj

Trwa V edycja Kampanii Rowerowy Maj. W tegorcznej edycji udział bierze 30 miast z całej Polski. Obok Warszawy czy Gdańska w rowerrowej zabawie uczestniczą uczniowie ze szkół i przedszkoli w Tczewie, Szczecinie, Krakowie czy Zamościu.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.  

Kampanii towarzyszy mnóstwo wydarzeń związanych z mobilnością. Obecność hulajnog czy rowerów w placówkach to świetna okazjia do wycieczek, pardy czy rywalizacji sportowej.

Przedszkole nr 23 w Gdańsku już po raz czwarty uczestniczy w rowerowej zabawie i radośnie świętuje majową, rowerową zabawę. Wspaniale udekorowane rowerki i hulajnogi są najlepszymi pojazdami na wiosenne przejażdżki, a  przedszkolny ogród to dobre miejsce na trenigi i pokazy.

Rowerowy Maj w Przedszkolu nr 23 w Gdańsku.

Wydrukuj
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni Miasto Gdańsk Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
©Gdański Zarząd Dróg i Zieleni
strona główna | mapa serwisu